2024-10-25
Leidykla „Misteris Pinkmanas“ laimėjo Lietuvos kultūros tarybos projektą, kurio dėka turėjo galimybę aplankyti net 26-ias Lietuvos bibliotekas su moksleiviams skirta edukacija pagal grafinį romaną „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“.
Renginiai vyko skirtinguose Lietuvos miestuose, ne tik pagrindiniuose bibliotekų skyriuose, bet ir mažesniuose filialuose, kur retai apsilanko knygų autoriai.
Edukacijas vedė knygos „Mergaitė su šautuvu“ autoriai – rašytojas Marius Marcinkevčius ir iliustruotoja Lina Itagaki. Susitikimų su autoriais metu vaikai ne tik sužinojo apie Lietuvos partizanų istoriją, nagrinėjo pilietiškumo temas, bet ir išmoko išgyvenimo miške gudrybių.
Edukacinio užsiėmimo tikslas buvo vaikams suprantama forma papasakoti apie Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo vykusias išsilaisvinimo kovas ir partizaninį karą. Vaikai sužinojo apie Lietuvos didvyrius – partizanus: kas jie tokie buvo, kodėl išėjo į miškus, kokie buvo jų siekiai, kaip atrodė partizanų uniformos, ginkluotė, kokia buvo jų buitis ir ryšiai su išoriniu pasauliu. Knygos autoriai paaiškino kaip buvo statomi bunkeriai, parodė jų schemas. Taip pat vaikai susipažino su „Pėdsekės žemėlapiu“, pagal kurį keliaudami su klase ar šeima gali savo akimis pamatyti atstatytus ir iki šių dienų išlikusius bunkerius arba apsilankyti muziejuose, kuriuose yra partizanams skirta ekspozicija – ten galima apžiūrėti išlikusias dokumentines nuotraukas, partizanams priklaususius daiktus, uniformas, ginklus.
Susitikimų su moksleiviais metu knygos iliustruotoja Lina Itagaki papasakojo apie knygos kūrimo procesą nuo pirmųjų eskizų iki spausdinimo spaustuvėje. Iliustruotoja parodė kaip rašytinis tekstas virsta vizualiu planu, kokią dokumentinę medžiagą naudoja norėdama kuo tiksliau perteikti istorinį laikotarpį, kaip kuria knygos veikėjus bei jų aplinką ir kaip tikri žmonės iš nuotraukų tampa knygos herojais.
Po knygos pristatymo vykdavo edukacija su skautiškais žaidimais, kurie ypatingai sužavėjo vaikus. Moksleiviai sužinojo kokius būtiniausius daiktus reikia turėti norint išgyventi miške, kam reikalingas kompasas jei neturime žemėlapio, koks įrankis padės uždegti ugnį net kai lyja, kam miške reikalinga lupa, kaip pasigaminti meškerę, filtruoti vandenį ir kitus skautų triukus. Vaikai galėjo apžiūrėti išgyvenimui miške reikalingus daiktus, o taip pat buvo skatinami juos įsiminti ir pažaisti atminties žaidimą (vaikams užsisukus autoriai nuimdavo 3-4 daiktus nuo stalo ir vaikai turėdavo atspėti ko trūksta). Na, o labiausiai moksleiviams patiko miegmaišių rungtis – kas greičiau išlįs iš miegmaišio ir jį supakuos. Vaikai buvo mokomi ne tik laimėti, bet ir padėti draugui, nes partizanai turi veikti kaip komanda!
Leidykla „Misteris Pinkmanas“ yra labai dėkinga Lietuvos kultūros tarybai už galimybę šviesti Lietuvos vaikus ir supažindinti juos su mūsų šalies istorija. Partizaninis judėjimas yra svarbi mūsų istorijos dalis, kurios užmiršti nevalia. Ši tema ypač aktuali šių dienų kontekste, kai istorija vėl kartojasi ir vyksta karas Ukrainoje.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba
Pasirinkite slapukų, su kurių naudojimu sutinkate, grupes. Slapukų grupės, ties kuriomis pažymėta „Naudojami slapukai“ naudojimas yra privalomas.
Reikalingi, tam, kad svetainė atitiktų ES nustatytus privatumo reikalavimus.
Naudojami slapukai
moove_gdpr_popup, _gat_gtag_UA_188044794_1, _ga
Šie slapukai leidžia stebėti tinklalapį su „GoogleAnalytics“. Tai „Google“ teikiama paslauga, padedanti gauti informaciją apie naudotojo prieigą prie svetainės. Analizei renkami tam tikri duomenys, pvz., kiek kartų naudotojas apsilankė puslapyje, kokia data, kokia buvo apsilankymo trukmė ir t.t. Norėdami apsaugoti internetinės svetainės lankytojų duomenis ir privatumą jiems pateikiant klausimus ar pageidavimus per kontaktinę formą, tam mes naudojame „Google Inc.“
_ga, _ga_S90SS1DZTP, NID
Mūsų svetainėje, kaip ir didžiojoje dalyje kitų interneto svetainių, naudojami slapukai (cookies). Slapukai – tai nedideli tekstiniai failai, kurie paliekami jūsų kompiuterio arba mobilaus telefono naršyklėje kol jūs naršote.
Anoniminiai lankytojų statistikos slapukai saugomi 2 metus nuo paskutinio pasinaudojimo.
Jeigu jūsų programinės įrangos, kurią naudojate peržiūrėti šią svetainę (jūsų naršyklės), nustatymai yra pritaikyti, kad priimtumėte slapukus, taip pat ir jūsų sutikimas, reiškia, kad jūs sutinkate priimti slapukus.
Šie slapukai yra privalomi ir jų atsisakyti galima tik nenaudojant svetainės.
Funkciniai slapukai, kuriuos mes naudojame:
Mes naudojame slapukus, tam, kad sukurtume lankytojų statistiką, pvz., kiek žmonių lankėsi mūsų tinklalapyje, kokią operacinę sistemą jie naudoja (pvz., „Mac“ arba „Windows“), kiek laiko jie praleidžia svetainėje, kokį puslapį jie žiūri ir t.t. Tai padeda nuolat tobulinti mūsų svetainę pagal jūsų poreikius.
Šie slapukai leidžia stebėti tinklalapį su „GoogleAnalytics“. Tai „Google“ teikiama paslauga, padedanti gauti informaciją apie naudotojo prieigą prie svetainės. Analizei renkami tam tikri duomenys, pvz., kiek kartų naudotojas apsilankė puslapyje, kokia data, kokia buvo apsilankymo trukmė ir t.t.
Šios vadinamosios „analytics“ programos taip pat mums nurodo, kaip žmonės pasiekė šią svetainę (pvz., iš paieškos sistemos) ir, ar jie buvo čia prieš tai. Tai leidžia mums investuoti daugiau pinigų savo paslaugų tobulinimui, o ne rinkodaros išlaidoms.
Norėdami apsaugoti internetinės svetainės lankytojų duomenis ir privatumą jiems pateikiant klausimus ar pageidavimus per taurusiselnias.lt kontaktinę formą, tam mes naudojame „Google Inc.” („Google”) teikiamą „reCAPTCHA“ paslaugą. „Google reCaptcha“ yra naudojama siekiant sužinoti, ar kontaktinės formos užklausa yra padaryta žmogaus ar automatinio, mechaninio roboto, kuris gali pakenkti internetiniam puslapiui. Šiuo tikslu puslapio lankytojų įvestis yra perduodama „Google” ir ten laikoma. Naudodamiesi „reCaptcha” jūs sutinkate, kad jūsų pateiktas atpažinimas bus naudojamas jūsų duomenų skaitmeninimui. IP adresas, kurį jūsų naršyklė išsiunčia į „reCaptcha”, nebus sujungtas su kitais „Google” pateiktais duomenimis. Šie duomenys priklauso nuo „Google” nukrypstančios privatumo politikos. Jei norite sužinoti daugiau apie „Google” privatumo politiką, apsilankykite oficialioje „Google” svetainėje: https://www.google.com/intl/lt/policies/privacy
Anoniminiai slapukai kuriuos mes naudojame:
Slapukus galite išjungti, koreguodami naršyklės nustatymus. Tačiau tai gali sumažinti mūsų kaip ir didelės dalies pasaulio svetainių funkcionalumą, nes slapukai yra standartinė daugumos šiuolaikinių svetainių dalis. Taip pat jūs galite pasirinkti kokius slapukus išjungti, bei kurių slapukų naudojimui jūs neprieštaraujate.