Nemokamas pristatymas nuo 30 €
Krepšelis (0) Uždaryti

Prekių krepšelyje nėra

Krepšelis (0) Uždaryti

Prekių krepšelyje nėra

„MERGAITĖS SU ŠAUTUVU“ TURAS PO LIETUVĄ

Edukacija Mergaitė su šautuvu

Leidykla „Misteris Pinkmanas“ laimėjo Lietuvos kultūros tarybos projektą, kurio dėka turėjo galimybę aplankyti net 26-ias Lietuvos bibliotekas su moksleiviams skirta edukacija pagal grafinį romaną „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“.

Renginiai vyko skirtinguose Lietuvos miestuose, ne tik pagrindiniuose bibliotekų skyriuose, bet ir mažesniuose filialuose, kur retai apsilanko knygų autoriai.

Edukacijas vedė knygos „Mergaitė su šautuvu“ autoriai – rašytojas Marius Marcinkevčius ir iliustruotoja Lina Itagaki. Susitikimų su autoriais metu vaikai ne tik sužinojo apie Lietuvos partizanų istoriją, nagrinėjo pilietiškumo temas, bet ir išmoko išgyvenimo miške gudrybių.

Edukacinio užsiėmimo tikslas buvo vaikams suprantama forma papasakoti apie Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo vykusias išsilaisvinimo kovas ir partizaninį karą. Vaikai sužinojo apie Lietuvos didvyrius – partizanus: kas jie tokie buvo, kodėl išėjo į miškus, kokie buvo jų siekiai, kaip atrodė partizanų uniformos, ginkluotė, kokia buvo jų buitis ir ryšiai su išoriniu pasauliu. Knygos autoriai paaiškino kaip buvo statomi bunkeriai, parodė jų schemas. Taip pat vaikai susipažino su „Pėdsekės žemėlapiu“, pagal kurį keliaudami su klase ar šeima gali savo akimis pamatyti atstatytus ir iki šių dienų išlikusius bunkerius arba apsilankyti muziejuose, kuriuose yra partizanams skirta ekspozicija – ten galima apžiūrėti išlikusias dokumentines nuotraukas, partizanams priklaususius daiktus, uniformas, ginklus.

Susitikimų su moksleiviais metu knygos iliustruotoja Lina Itagaki papasakojo apie knygos kūrimo procesą nuo pirmųjų eskizų iki spausdinimo spaustuvėje. Iliustruotoja parodė kaip rašytinis tekstas virsta vizualiu planu, kokią dokumentinę medžiagą naudoja norėdama kuo tiksliau perteikti istorinį laikotarpį, kaip kuria knygos veikėjus bei jų aplinką ir kaip tikri žmonės iš nuotraukų tampa knygos herojais.

Po knygos pristatymo vykdavo edukacija su skautiškais žaidimais, kurie ypatingai sužavėjo vaikus. Moksleiviai sužinojo kokius būtiniausius daiktus reikia turėti norint išgyventi miške, kam reikalingas kompasas jei neturime žemėlapio, koks įrankis padės uždegti ugnį net kai lyja, kam miške reikalinga lupa, kaip pasigaminti meškerę, filtruoti vandenį ir kitus skautų triukus. Vaikai galėjo apžiūrėti išgyvenimui miške reikalingus daiktus, o taip pat buvo skatinami juos įsiminti ir pažaisti atminties žaidimą (vaikams užsisukus autoriai nuimdavo 3-4 daiktus nuo stalo ir vaikai turėdavo atspėti ko trūksta). Na, o labiausiai moksleiviams patiko miegmaišių rungtis – kas greičiau išlįs iš miegmaišio ir jį supakuos. Vaikai buvo mokomi ne tik laimėti, bet ir padėti draugui, nes partizanai turi veikti kaip komanda!

Leidykla „Misteris Pinkmanas“ yra labai dėkinga Lietuvos kultūros tarybai už galimybę šviesti Lietuvos vaikus ir supažindinti juos su mūsų šalies istorija. Partizaninis judėjimas yra svarbi mūsų istorijos dalis, kurios užmiršti nevalia. Ši tema ypač aktuali šių dienų kontekste, kai istorija vėl kartojasi ir vyksta karas Ukrainoje.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba