Nemokamas pristatymas nuo 30 €
Krepšelis (0) Uždaryti

Prekių krepšelyje nėra

Krepšelis (0) Uždaryti

Prekių krepšelyje nėra

AKVILĖ MAGICDUST APIE KAULŲ LŪŽIUS IR KŪRYBĄ

Akvilė Magidust pulpas ir jo žalia koja

Akvilė Magicdust yra komiksų kūrėja ir iliustruotoja, bet taip pat labai mėgsta skeitinti. O juk tai toks pavojingas užsiėmimas, kai gali nukentėti pagrindinis piešėjos įrankis – rankos! Paklausinėjome Akvilę ir apie randus, ir apie lūžusius kaulus, ir apie saldesnius dalykus:

1. Koks mėgstamiausias gyvūnas buvo vaikystėje? O dabar?
Vaikystėj, kai būdavo neramu, įsivaizduodavau, kad mano kambaryje po stalu gyvena toks šuo-drakonas, kaip iš filmo „Begalinė istorija“. Svajojau, kad jis būtų tikras. O dabar man patinka visi gyvūnai. Pati neturiu šuns, bet labai patinka stebėti svetimus šunis.

2. Ko labai nemėgai valgyti vaikystėje?
Juokinga, bet nemėgau daržovių, valgydavau tik makaronus ir mėsą. Bet nuo kokių 16-likos esu vegetarė ir mėsos iš viso nebevalgau, o daržovės – mano mėgstamiausias dalykas!

3. Kokia buvo mėgstamiausia pamoka mokykloj?
Dailė buvo lengva ir smagi. Bet taip pat labai patiko lietuvių, nes ten skaitydavom ir šnekėdavom apie kūrinius ir to kažkaip dažnai laukdavau.

4. Kokioje šalyje norėtum gimti kitame gyvenime?
Kažkur, kur šilta ir daug gamtos. Gal kokioje Kanarų saloje ar Australijoje. O gal Kalifornijoje.

5. Kas teikia didesnį malonumą – piešimas ar skeitinimas?
Abu vienodai! Kai daug skeitinu – pavargstu ir noriu ramiai pabūti studijoj ir papiešti klausydama muzikos, o kai per daug užsisėdžiu ten – labai noriu greičiau lėkti ir pabūti lauke. Bet aš ne tik skeitinu – dar mėgstu važinėtis dviračiu, plaukioti ežere (šią vasarą mokausi šuolio ant galvos), vaikščioti po mišką, stebėti ir piešti augalus.

Akvilė Magidust
Akvilės darbo stalas

6. Kiek kartų esi susilaužiusi kaulus?
Vieną koją ir vieną žandikaulį. Bet abu lūžius panaudojau kūrybiškai: kai susilaužiau koją, pripiešiau gerų komiksų (nes niekur negalėjau eiti), o kai susilaužiau žandikaulį – išvažiavau į Barseloną gyventi dideliame name kartu su draugais.

7. Ar skaičiuoji randus? Didžiuosiesi jais?
Turiu randų, bet nesididžiuoju jais. Kai kurie primena istorijas, tai ir neliūdžiu dėl jų. Anksčiau piešdavau širdutes arba gėlytes ant kelių, kad jie greičiau išgytų. Dabar virš kelio draugė ištatuiravo drugelį, o virš kito turiu širdutę. Atrodo, mažiau krentu 😃 Bet gal padeda ir tai, kad važinėju skeitu su apsaugom.

Akvilė Magidust
Akvilė yra kieta skeiterė!

8. Jei ateities pasaulyje žmonės pradėtų gimti visokių vaivorykštės spalvų, kokią spalvą pasirinktum? (Įsivaizduok, kad tavo oda, plaukai ir akys – viskas būtų tos spalvos)
Aš labai norėčiau perlamutrinės (kaip kriauklių vidus), jei tokią galima rinktis. Ji turi visas vaivorykštės spalvas ir yra šviesi kaip pajūrio smėlis.

9. Ko nemėgsti piešti?
Nemėgstu piešti dalykų, kurie man neįdomūs, nėra gražūs ar originalūs. Pavyzdžiui, vieną kartą turėjau piešti Gedimino pilį. Vos neapsivėmiau. Man Vilnių simbolizuoja visai kiti dalykai!

10. Ar vaikystėje kopijuodavai piešinius iš knygų?
Nelabai. Gal vieną tik kartą.

11. Kodėl Magicdust?
Man patinka blizgučiai. Ant stalo turėjau glitterio ir tai buvo pirmas dalykas, ką pamačiau, kai reikėjo sugalvoti kaip pasirašyti piešinį kai gyvenau Ispanijoje (ispanai neištaria mano tikrosios pavardės „Misevičiūtė“), o „magic dust“ reiškia kažką panašaus į magiškas dulkes. Taip ir liko iki šiol, tik pridėjau vieną raidę – Akvilė Magicdusté. Be to, magija man visada atrodė įdomi. Man atrodo, kad išsaugojau vidinę raganaitę iš vaikystės. Tik dabar vietoje sprogstamo raganos viralo (kaip vaikystėje) eksperimentuoju gamindama dažus iš augalų šaknų ar lapų. Magiją, arba kažką stebinančio, įžvelgiu ir paprastuose dalykuose!

Akvilė Magidust
Akvilė vaikystėje ir dabar

12. Ką veiktum gyvenime jei būtum ta pati tu, bet pandos kūne?
Visų pirma pažiūrėčiau tą animacinį filmą apie mergaitę, kuri virto panda („Turning Red“, dar jo nemačiau). Galbūt pasimokyčiau iš jos istorijos, kaip čia elgtis su tuo pandos kūnu 😃

13. Kokius ledus labiausiai mėgsti?
Labai svarbus klausimas! Dažniausia renkuosi pistacijų arba mangų skonio. Bet kartais surizikuoju ir perku žemuogių arba karamelinius.

/   /   /

Akvilė Magicdust, baigusi komiksų magistro studijas Belgijoje, yra viena profesionaliausių komiksų kūrėjų Lietuvoje. Jos komiksai ir iliustracijos yra gerai žinomi ir užsienyje – ji piešė komiksus populiariam tarptautiniam žurnalui „Vice“ ir kūria plakatus įvairiems festivaliams! 2021 m. ji nupiešė komiksą apie pirmąją Lietuvoje ir tuometinėje Sovietų Sąjungoje šešių merginų roko grupę „Bitės“ ir iliustravo Jurgos Vilės knygą vaikams „Pulpas ir jo žalia koja“.

PULPAS IR JO ŽALIA KOJA

11,80 €

Tai istorija apie berniuką Teofilį ir jo aštuonkojį draugą, kuris yra toks išmintingas, kad net moka skaičiuoti iki begalybės! Bet vieną dieną į kaimelį atvyksta Delegatas ir užsimano paragauti aštuonkojo kojos…